Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (180 modeli)

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
sejes
Posty: 7
Rejestracja: 8 lip 2009, o 00:53

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (81 modeli)

Post autor: sejes »

Witam
Silnik w dwóch opcjach 2.0 diesel lub 2.0 turbo w benzynie. Jazdy testowe wersją diesla mam nadzieję że pozwolą dokonać wyboru konkretnej wersji.
Wczoraj postanowiłem zrobić mały maraton po salonach w celu wybrania konkretnej oferty.
Dowiedziałem się ciekawostki że w Skodzie model Superb ma pojawić się w wersji kombi z homologacją i z opcją każdego typu silnika.
Citroen C5 niestety wersje kombi ma okrojoną do dwóch modeli (1.6 i 2.0). VW ledwie co Tiguan-a homologuje. Opel jak wspomniałem tylko wersja 5d. Wybierałem między tymi markami i w sumie tylko skoda ma pełna ofertę. Z góry przepraszam że powtórzyłem już opisane marki ale niby w dobie recesji sprzedaży nowych aut mogli postarać się o coś więcej.
Podsumowując nie ma co wybrać na już a i tak na każdy model trzeba sporo czekać.
I jak tu działać? :lol:


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (81 modeli)

Post autor: Michał Krupiński »

sejes pisze:Silnik w dwóch opcjach 2.0 diesel lub 2.0 turbo w benzynie. Jazdy testowe wersją diesla mam nadzieję że pozwolą dokonać wyboru konkretnej wersji.
Jeszcze jakiś czas temu polecałbym pewnie diesla, ale od czasu pojawienia się turbobenzyn na szerszą skalę nie jest już tak łatwo podjąć decyzję. :)
Jeden i drugi silnik jest dynamiczny, a benzyniaki, mimo tej mocy, już też nie palą aż tyle co wolnossące jednostki.
Trzeba chyba po prostu pomyśleć ile kilometrów zamierza się zrobić takim autem.
sejes pisze:niby w dobie recesji sprzedaży nowych aut mogli postarać się o coś więcej.
Podsumowując nie ma co wybrać na już a i tak na każdy model trzeba sporo czekać.
W sumie do tej pory nie było jakiegoś silnego bodźca, żeby bawić się w homologację, bo to jednak czasochłonny i kosztowny proces, a i tak klientela czekała na to co wymyśli rząd.
Choć i tak trochę tych modeli się nazbierało, a pewnie teraz importerzy zwiększą ilość wniosków homologacyjnych.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
sejes
Posty: 7
Rejestracja: 8 lip 2009, o 00:53

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (81 modeli)

Post autor: sejes »

Witam
Czy aby może dotarły gdzieś jakieś nowe informacje na temat Opla Insigni Kombi.
Michael wspominałeś że coś tam działają z homologacją taj wersji.
Dziś otrzymałem informację że absolutnie nie będą homologować tego auta.
Informator podawał się za długoletniego harcmistrza wiedzy o oplu i na pewno wie lepiej, że nie będzie i już.
Tak na wszelki wypadek pytam może ktoś, gdzieś wie co tam słychać?
Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (81 modeli)

Post autor: Michał Krupiński »

sejes pisze:Michael wspominałeś że coś tam działają z homologacją taj wersji.

Taką dostałem informację ok. połowy maja, że najpierw będzie hatchback, a ok. miesiąc później kombi.
sejes pisze:Dziś otrzymałem informację że absolutnie nie będą homologować tego auta.
Informator podawał się za długoletniego harcmistrza wiedzy o oplu i na pewno wie lepiej, że nie będzie i już.
Cholera wie... Może rzeczywiście coś jest na rzeczy. Jednak nie bardzo wiem czemu miałoby nie być kombi z homologacją. Kryteria przecież spełnia. Więc nawet jeśli nie ma do tej pory, to czemu miałoby niby nie być wcale? :|

Ale żeby nie gdybać to jutro zadzwonię do tej samej osoby z Opla, z którą rozmawiałem w maju. Zobaczymy czego się dowiem - oczywiście napiszę na forum.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Mistrz
Posty: 25
Rejestracja: 6 lip 2009, o 15:11

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (81 modeli)

Post autor: Mistrz »

Cholera wie... Może rzeczywiście coś jest na rzeczy. Jednak nie bardzo wiem czemu miałoby nie być kombi z homologacją. Kryteria przecież spełnia. Więc nawet jeśli nie ma do tej pory, to czemu miałoby niby nie być wcale? :|
Możliwe, że są to zbyt duże koszty na te kilka miesięcy.
VW dokonał homologacji Tourana i podobno sprzedaż nie wzrosła i im się jeszcze koszty homologacji nie zwróciły, co oznacza, że raczej innych samochodów VW nie będą homologować.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (81 modeli)

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Mistrz pisze:Możliwe, że są to zbyt duże koszty na te kilka miesięcy.
VW dokonał homologacji Tourana i podobno sprzedaż nie wzrosła i im się jeszcze koszty homologacji nie zwróciły, co oznacza, że raczej innych samochodów VW nie będą homologować.
Sprzedaż nie wzrosła, bo te Tourany są do zamówienia i czekać trzeba 3 miesiące. Dlatego jeszcze żadnego nie ma to i się żaden nie sprzedał. :) Ma być dostępny również Tiguan.

Informacje, które uzyskuje się w salonach trzeba traktować bardzo ostrożnie. Pracownicy dealerów rzadko kiedy mają sprawdzone informacje. Są to najczęściej plotki przekazywane wewnątrz firmy i pracownicy robią z nich różny użytek, czasem wprowadzając w błąd celowo lub nie. Dopóki centrala nie wyda oficjalnego komunikatu to nigdy nie można być niczego do końca pewnym.
Niedawno dealerzy Volkswagena jak jeden mąż zarzekali się, że nie będzie żadnego VW z homologacją. Chyba, że sprawy się unormują. A tu jednak niespodzianka i homologacje zaczęli robić.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (81 modeli)

Post autor: Michał Krupiński »

A jednak Sejes i osoba, która udzielała mu informacji mają niestety rację. Piszę niestety, bo szkoda, że kombi Insigni jednak nie będzie. :(

Rzeczywiście mieli się starać i takie były plany - stąd takie info uzyskałem te dwa miesiące temu, że będzie trochę później niż 5D.
Jednak okazuje się, że kombi jednak nie spełnia kryteriów. Nie da się umieścić kratki tak, żeby zachowane były wymiary wymagane przez ustawę...

Więc info z General Motors jest mnie więcej takie:
Opel Insignia kombi nie spełnia warunków technicznych pozwalających na uzyskanie homologacji ciężarowej i nie można określić czy i ewentualnie kiedy zacznie je spełniać.

:(
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (81 modeli)

Post autor: Michał Krupiński »

No to jeszcze poszedłem za ciosem i skontaktowałem się bezpośrednio z Kulczyk Tradex, z człowiekiem, który się tym zajmuje.

Homologacja na Tourana jest już dostępna.
Na Tiguana za sekundę będzie.
Na Passata kombi dostępna będzie mniej więcej w połowie sierpnia.

A docelowo będą wszystkie możliwe modele, które spełniają kryteria, w tym Golf 5d i kombi. I tego należy spodziewać się na jesieni. Konkretnego terminu nie ma.

:)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (84 modele)

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Można zamawiać już Audi Q5 i Q7 z homologacją, ale tylko do produkcji. Czyli odbiór najwcześniej w październiku.
Cena homologacji jest zaporowa - 5000 złotych i jeszcze do tego jakieś 1300 złotych ekstra za coś tam. Plusem jest tylko to, że kratki wstawiane będą w fabryce, a nie u jakiegoś rzeźnika w Polsce. :)

Dobra informacja jest też taka, że A4 i A6 w kombi mają być dostępne na koniec sierpnia lub w początku września.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Lista osobówek z kratką ze 100% odliczeniem VAT (86 modeli)

Post autor: Michał Krupiński »

Thx.
No dobra - to jak już robimy remanent na liście, to jedziemy dalej:

1. BMW 3 kombi będzie dostępne koniec sierpnia lub początek września, o 5ce kombi nic nie wiadomo. Podejrzewam, że sobie odpuścili bo koszty duże, a wchodzi nowy model.

2. Lexus ma już homologację na RXa - z tym, że auta i tak do zamówienia więc odbiór za kilka miesięcy

3. Fiat ma homologację na Bravo 1,6 diesel i Pandę w wersji Active i Dynamic. Odpuścili Grande Punto, bo będzie face-lifting, a inne modele powinny pojawić się w bliżej nieokreślonej przyszłości

4. Audi napisał już Tomek_P w poście powyżej

Z ciekawostek to, wg. otrzymanych informacji, nie będzie dostępny żaden Saab, a homologacja Land Rovera Discovery3 przesunęła się z lipca na sierpień.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ