Leasing mieszkań

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
property

Leasing mieszkań

Post autor: property »

Czy te planowane zmiany dotyczą również możliwości leasingu nieruchomości niekomercyjnych przez osoby prywatne?
Z tego co wiem w tej chwili przedmiotem leasingu może być nieruchomość wyłącznie komercyjna. Czy to z tego samego powodu?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
// NOTATKA MODERATORA //
Temat wydzielony z:
Leasing konsumencki
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing konsumencki

Post autor: Michał Krupiński »

property pisze:Czy te planowane zmiany dotyczą również możliwości leasingu nieruchomości niekomercyjnych przez osoby prywatne?
Z tego co wiem w tej chwili przedmiotem leasingu może być nieruchomość wyłącznie komercyjna. Czy to z tego samego powodu?
Nie to nie to samo. Projekt leasingu mieszkań przez osoby prywatne (w celach prywatnych, a nie zarobkowych) dotyczy Ministerstwa Infrastruktury. Chodzi też o zmiany podatkowe, m.in. zwolnienie tego typu rat leasingu z VAT. Tak jest w większości krajów Unii.
Sprawa była opisywana ze 2 lata temu przez media, że podobno Ministerstwo Infrastruktury (wtedy jeszcze Ministerstwo Budownictwa) pracuje nad projektem przedstawionym przez Związek Leasingu Polskiego.

Jak widać dużo wody w Wiśle upłynęło, a nic się nie zmieniło.
Ja osobiście nie wiem na jakim etapie jest ten projekt, ale chyba na żadnym, bo coś pewnie by się słyszało - może się mylę...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Leasing mieszkań

Post autor: KOLEC »

Leasing mieszkania? A na czym ma to polegać?

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Leasing mieszkań

Post autor: Tomasz Piotrowski »

KOLEC pisze:Leasing mieszkania? A na czym ma to polegać?
Na tym na czym polega leasing. :)
Czyli alternatywa dla zakupu za gotówkę lub na kredyt. Zamiast płacić komuś za wynajem można płacić leasing, z tą przewagą, że na koniec jest możliwość wykupienia.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing mieszkań

Post autor: Michał Krupiński »

Tomek_P pisze:
KOLEC pisze:Leasing mieszkania? A na czym ma to polegać?
Na tym na czym polega leasing. :)
Czyli alternatywa dla zakupu za gotówkę lub na kredyt. Zamiast płacić komuś za wynajem można płacić leasing, z tą przewagą, że na koniec jest możliwość wykupienia.
Niom.
Produkt może być bardzo pożyteczny dla osób, które nie mają zdolności, żeby dostać kredyt na wysokie kwoty.

Dobry może być np. dla rodzin, które chciałyby wyleasingować mieszkanie dla swoich dzieci, które studiują w innym mieście.
Wtedy płacą dziecku raty miesięczne, a jak dzieciak skończy studia, stanie na nogi, to będzie mógł sobie wykupić po jakimś czasie za umówioną wartość.
Lepsze to niż wywalanie kasy na wynajem mieszkania.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Beny
PRO
Posty: 48
Rejestracja: 31 sie 2009, o 18:31

Re: Leasing mieszkań

Post autor: Beny »

od kilku lat nie ruszyl nawet leasing nieruchomosci komercyjnych dla firm, to myslicie ze to ruszy.?

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: Leasing mieszkań

Post autor: GBoy »

Beny pisze:od kilku lat nie ruszyl nawet leasing nieruchomosci komercyjnych dla firm, to myslicie ze to ruszy.?
Myslimy, ze nie ruszy. :mrgreen: No chyba, ze za jakies 10 lat. :twisted: Tak wiem - jestem niepoprawnym optymistą. :twisted: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce
Mieszkam tu, tu, tu, tu

Awatar użytkownika
KOLEC
Posty: 316
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 10:56

Re: Leasing mieszkań

Post autor: KOLEC »

od kilku lat nie ruszyl nawet leasing nieruchomosci komercyjnych dla firm
Jak to nie ruszył?

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing mieszkań

Post autor: Michał Krupiński »

KOLEC pisze:
od kilku lat nie ruszyl nawet leasing nieruchomosci komercyjnych dla firm
Jak to nie ruszył?
Koledze pewnie chodzi o to, że miał być boom na nieruchomości, a jest pupa. :)
Na zachodzie to jest duży % leasingu a u nas nadal nic. I tylko słychać, że już już właśnie ma się to rozkręcić i tak słychać o tym chyba już z 10 lat. Osobiście nie wiem do końca jakie są tak naprawdę bariery. Myślę, że w dużym stopniu wynika to jednak z niechęci firm leasingowych, które po prostu mają mało kapitału i ledwie im starcza na samochody. A co dopiero na nieruchomości.
Może się mylę.

Bariery prawne i upierdliwe procedury administracyjne co prawda są, ale bez przesady.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Beny
PRO
Posty: 48
Rejestracja: 31 sie 2009, o 18:31

Re: Leasing mieszkań

Post autor: Beny »

Koledze pewnie chodzi o to, że miał być boom na nieruchomości, a jest pupa. :)
Dokładnie to miałem na myśli


ODPOWIEDZ