VAT od rat leasingowych od 2010

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: GBoy »

mantero pisze:W sumie to na mój prosty rozum wydawało mi się, że jeśli w myśl obowiązujących w danym momencie przepisów nabędę do czegoś prawo, to kolejna zmiana przepisów mnie tego prawa nie pozbawi.
Paliwa to nie dotyczy. ;)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: Michał Krupiński »

mantero pisze:W sumie to na mój prosty rozum wydawało mi się, że jeśli w myśl obowiązujących w danym momencie przepisów nabędę do czegoś prawo, to kolejna zmiana przepisów mnie tego prawa nie pozbawi.
Tu nie ma prawa nabytego ponieważ tankując i płacąc na stacji za każdym razem zawierasz nową umowę sprzedaży.
Po prostu kupując samochód nie dostajesz wraz z nim prawa do tankowania na niezmienionych warunkach podatkowych.
Co innego dzierżawa czy leasing.


A propos... Zwróciłem się do pani rzecznik MF z pytaniem czy już wiedzą czy będą w nowych regulacjach jakieś przepisy przejściowe dotyczące leasingu.
Niestety jeszcze nie wiedzą.

Obecnie trwają nadal prace nad założeniami do ustawy o VAT. Spodziewają się, że w pierwszej dekadzie sierpnia prace nad tymi założeniami zakończą się i wszystko trafi do Rządowego Centrum Legislacji, które przygotuje projekt zmian w ustawie.
Czyli nadal czekamy na więcej szczegółów.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
mantero

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: mantero »

Michael pisze:Tu nie ma prawa nabytego ponieważ tankując i płacąc na stacji za każdym razem zawierasz nową umowę sprzedaży.
Po prostu kupując samochód nie dostajesz wraz z nim prawa do tankowania na niezmienionych warunkach podatkowych.
Co innego dzierżawa czy leasing.
OK, chyba rozumiem. Ale jak ktoś już pisał chyba na tym forum, w takiej Rumunii potrafią też wprowadzić podobne w założeniach przepisy, ale w sposób bardziej cywilizowany - jak ktoś zdążył z zakupem przed zmianą przepisów, to nie traci prawa do odliczeń.
Ale polski rząd jak zwykle nie bardzo zastanawia się nad tym co i jak wprowadza.
Michael pisze:A propos... Zwróciłem się do pani rzecznik MF z pytaniem czy już wiedzą czy będą w nowych regulacjach jakieś przepisy przejściowe dotyczące leasingu.
Niestety jeszcze nie wiedzą.
A teraz to nie rozumiem. Czyli co? Nawet od rat leasingowych może nie być możliwości odliczania VAT? Czy o coś innego chodzi. Wytłumaczcie proszę.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: Michał Krupiński »

mantero pisze:A teraz to nie rozumiem. Czyli co? Nawet od rat leasingowych może nie być możliwości odliczania VAT? Czy o coś innego chodzi. Wytłumaczcie proszę.
Raczej wątpliwe, ale... dopóki nie widzimy zapisów czarno na białym to jakaś tam niepewność pozostaje.

Zwróciłem się do MF z nadzieją, że może dowiem się czegoś więcej na ten temat, ale okazuje się, że trzeba jeszcze poczekać. :(
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: Michał Krupiński »

Tak dla informacji Szanownych Państwa :D napiszę, że dziś kontaktowaliśmy się z Ministerstwem Finansów czy założenia do ustawy zostały już przekazane do Rządowego Centrum Legislacji (wstępnie planowali, że trafi w pierwszej dekadzie sierpnia), ale niestety jeszcze nic takiego się nie stało.

Czekają aż sprawę domknie wiceminister Grabowski. Będziemy poinformowani jak tylko to się stanie o czym oczywiście poinformujemy na forum. :D
Tak więc nie ma jeszcze nad czym dyskutować. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
administracja
FmLeasing.pl
Posty: 32
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:42

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: administracja »

A jednak... :)
Dosłownie 20 minut temu Wydział Prasowy Ministerstwa Finansów przysłał nam email:

"Przekazujemy link do projektu ustawy VAT w zakresie tzw. pojazdów z kratką, który został przekazany do uzgodnień zewnętrznych i jest dostępny w BIP: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const ... 1&typ=news "

Informujemy o tym niezwłocznie i siadamy do analizy. :) Najpóźniej do jutra do ok. 12:00 na forum pojawi się komentarz z opisem tego co jest zawarte w tym projekcie.
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: forum(at)fmleasing.pl

Awatar użytkownika
roman
PRO
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2009, o 21:13

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: roman »

Właśnie przeczytałem ten projekt i lepiej tego nie komentować,
to jest jakiś czarny scenariusz ???

Awatar użytkownika
GBoy
PRO
Posty: 300
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 14:12

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: GBoy »

roman pisze:Właśnie przeczytałem ten projekt i lepiej tego nie komentować,
to jest jakiś czarny scenariusz ???
Aż tak źle? :mrgreen: :D
Czyli co! unia jednak chyba zgodziła się na te cudne derogatywy. :twisted:

Awatar użytkownika
Kris

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: Kris »

Z tego co ja zrozumialem to nadal nic nie wiadomo, czyli komisja UE nie wydala decyzji... Wiadomo tylko tyle co juz bylo mowione, MF chce tego co bylo przed wyrokien.

Awatar użytkownika
stbrally

Re: VAT od rat leasingowych od 2010

Post autor: stbrally »

jacy "liberałowie", takie ustawy, czyli paniczno-histerycznego poszukiwania pieniędzy cd.


Zablokowany