Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Lui pisze:To teraz w temacie (m.in.) Perfect Trade by Socket Resources - zdecydowane słowa (nareszcie) prezesa KNF:
Szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak oświadczył, że dziś coraz wyraźniej widać, iż Amber Gold była typową piramidą finansową. "Tak jak pozostałych 15, które znajdują się na liście ostrzeżeń KNF" - podkreślił.
Lui - to co napisałeś dobrze chyba będzie bardzo wyraźnie podkreślić! :)


Media zamęczają już sprawą Amber Gold, ale miejmy nadzieję, że wielu Polaków trochę się wyedukuje w temacie "dużych, bezpiecznych i gwarantowanych zysków". :)

Co do samego AG, to im więcej informacji wychodzi na światło dzienne tym zaczynam coraz bardziej wątpić w teorie o zgarnięciu i wyprowadzeniu milionów przez państwo Plichtów...

Sądzę, że państwo Plichta po prostu całą tą kasę już dawno wydali i niewiele im zostało.
Same koszty działalności firmy musiały być przecież olbrzymie - utrzymanie tych wszystkich oddziałów, placówek, ludzi, samochodów, budżet reklamowy. Do tego widzę szeroki gest w temacie darowizn i wreszcie linie lotnicze OLT, które zjadły Amberowi miliony...

Potwierdzeniem na to mogą być informacje o kłopotach z płatnościami za ZUS już od kilku miesięcy, zatorami płatniczymi, blokowaniem kart paliwowych czy komórek, itd.
W desperacji wreszcie ktoś próbuje sprzedaż 2,5 kg złota - czyli tyle co nic - na konto teściowej...

Wygląda to trochę tak, że państwo Plichta zachłysnęli się tymi milionami i błyskawicznie je rozwalili na lewo i prawo i tyle z tego zostało.
Mam wrażenie, że przekręt wcale nie był aż tak na chłodno przygotowany jak mi się jakiś czas temu wydawało. :idea:
No chyba, że teraz ma to właśnie tak wyglądać... ale nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Gringo
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2012, o 19:48

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Gringo »

Dla równości w dyskusji bo widzę że poziom merytoryczny jest na poziomie bruku:

http://infovind.pl/zabijanie-amber-gold.html

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Gringo pisze:Dla równości w dyskusji bo widzę że poziom merytoryczny jest na poziomie bruku:
:)
Przeczytałem.... choć przyznam się, że jak ktoś nadal trzyma się teorii o "wykańczaniu Amber Gold", to nie traktuję zbyt poważnie tego co ogólnie ma do powiedzenia.
MIT PIERWSZY
„Polakom wmawia się, że nie jest możliwe uzyskiwanie kilkunastoprocentowych zysków z lokaty.”
Nic takiego się nie wmawia - mówi się tylko powszechnie o tym, że tak wysokie zyski zawsze są obarczone ryzykiem.
Jeśli już się coś wmawia, to akurat tylko tyle, że nie ma kilkunastoprocentowych GWARANTOWANYCH i BEZPIECZNYCH zysków - i bardzo słusznie, że się to "wmawia". ;)

MIT DRUGI
„Tylko banki mogą przyjmować od ludności lokaty i środki z lokat inwestować. Tylko banki gwarantują niskie ryzyko”
Ciekawe, że autor posługuje się taką argumentacją, że banki także nie gwarantują zysku...... hehe - to dobre - też o tym pisałem wcześniej, że takiej gwarancji nie ma...
Trzeba być jednak mało inteligentnym albo na siłę próbować być w kontrze (w tym przypadku stawiam na to drugie), żeby dojść do wniosku, że skoro banki też nie dają gwarancji, to można (w domyśle) kasę powierzać komu popadnie. :D
Póki co jest różnica pomiędzy bankiem, a spółką z o.o. o najmniejszym możliwym kapitale (jak np. Socket Resources/Perfect Trade).
Argumentować dlaczego? Chyba nie ma potrzeby... :roll:
MIT TRZECI
„Bez banków nie można żyć. Bez banków nie rozwijałaby się gospodarka”
Nie spotkałem się, żeby ktoś tak ostatnio mówił/pisał.
Inna sprawa, że nie słyszałem też, żeby ktoś głosił także te dwa wcześniejsze mity.... Nie ma to jak samemu stawiać nieprawdziwe tezy, a potem z nimi polemizować. :D 8-)

Ogólnie rzecz ujmując - autor napisał rzeczy prawdziwe (z wyjątkiem tez, z którymi polemizuje), ale już wnioski jakie z tego wyciąga, w moich oczach, go kompromitują.
Co więcej - sądzę, że autor sam nie wierzy w to co pisze - po prostu chyba koniecznie chce być w kontrze i dlatego wyszedł mu z tego taki gniot sprawiający pozory merytorycznej wypowiedzi. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Gringo pisze:Dla równości w dyskusji bo widzę że poziom merytoryczny jest na poziomie bruku:

http://infovind.pl/zabijanie-amber-gold.html
Amber Gold wydał kilkadziesiąt milionów złotych na działalność firmy, kilkadziesiąt na reklamę i kilkadziesiąt na OLT Express.
Te wydatki zdaniem Plichty nie były finansowane z pieniędzy klientów tylko z zysku wypracowanego przez firmę. ;)

To teraz Panie Trenerze i Wykładowco z zakresu finansów od siedmiu boleści wytłumacz skąd wzięła się taka stopa zwrotu, żeby mieć pokrycie na tak duże wydatki i jeszcze wypłacić taki duży procent klientom.
Ta piękna tabelka z NBP pokazuje, że na złocie można zarobić, ale zaprzecza temu, że można zarobić aż tyle.

Trochę wstyd przed Ryśkiem popełnić taki tekst tytułując się wykładowcą i trenerem od finansów. :D :P

Awatar użytkownika
Gringo
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2012, o 19:48

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Gringo »

Widze że lobby bankowe ma sie dobrze..;-) i dobrze wykonuje swoja pracę. Szybko skutecznie ...no ale etat to etat..:-).
Przy okazji Tomek_ i Michael odnieście się do tego:

http://www.wprost.pl/ar/339801/Gwiazdow ... s.facebook

Awatar użytkownika
Gringo
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2012, o 19:48

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Gringo »

A dla wszystkich szukających wiedzy o kuluarach systemu ekonomicznego:

http://www.youtube.com/watch?v=Ob_Kbnf3zCk

Warto obejrzeć ...pomyśleć i nieulegać gęgaczom.

Robert_Witt
Posty: 44
Rejestracja: 14 mar 2012, o 17:27

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Robert_Witt »

Gwiazdowski mówi to co też ciśnie mi się na usta. Rzygać się juz chce od tych wypowiedzi, jakto państwo zawiniło w sprawie AG. Te wszystkie "bardzo poważne" 3 osobowe kancelarie Kowalski, Sąsiad & Pies - Partners in Law, które już chcą pozywać rząd, że nie myślał za ludzi. Wszyscy tak plują na to państwo, że się miesza, żeby się odpieprzyło od kasy ludu, a jak co do czego to "złodziej ukradł, wy oddawajcie".

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Gringo pisze:Widze że lobby bankowe ma sie dobrze..;-) i dobrze wykonuje swoja pracę. Szybko skutecznie ...no ale etat to etat..:-)
Nie wiem czy zrobi Ci to jakąś różnicę, ale muszę napisać, że jak czytam tego typu "oskarżenia", to potem muszę mocno przekonywać się, żeby poważnie traktować osobę formułującą takie wnioski. :)
Gringo pisze:Przy okazji Tomek_ i Michael odnieście się do tego:
Do czego mam się konkretnie odnieść? :) Uważasz, że nie wiem czym może skończyć się run na bank?
A do tego jest przecież jeszcze giełda? Przecież giełda i pompowane na niej bańki, to coś co jest bardzo zbliżone do piramidy finansowej - ostatni przegrywają.

Czy to jednak oznacza, że to jest to samo co piramida finansowa oparta na schemacie Ponziego, gdzie w założeniu firmy takie nie prowadzą praktycznie żadnej innej działalności niż tylko wypłacanie zysków jednym klientom z kapitału kolejnych wpłacających? :o

Aha - w ogóle to naprawdę bawi mnie, że to niby media wywróciły AG, bo nagłośniły sprawę i spowodowało to run. A czy media napisały coś nieprawdziwego? Czy wyroki za oszustwa były nieprawdziwe? Czy brak sprawozdań finansowych, to była wina mediów? KNF może?
Nie będę nawet wyliczał ile sam pan Plichta razy mijał się z prawdą, a raczej bezczelnie kłamał, m.in. o audycie, itd.

Gdyby nie publikacje w mediach, to owszem - pewnie AG do dziś by jeszcze działało, tylko, że wreszcie i tak wywaliłoby się z jeszcze większym hukiem. ;)
No chyba, że ktoś nadal uważa, że AG, to nie był schemat Ponziego, tylko uczciwie działająca firma, która miała więcej przychodu niż kosztów i tylko run klientów ją wykończył, to powodzenia życzę. :)
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

A dla wszystkich szukających wiedzy o kuluarach systemu ekonomicznego:
Grunt to umieć sobie wszystko uprościć i poukładać w głowie.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Socket Resources - czy to bezpieczna inwestycja?

Post autor: Michał Krupiński »

Tomek_P pisze:
A dla wszystkich szukających wiedzy o kuluarach systemu ekonomicznego:
Grunt to umieć sobie wszystko uprościć i poukładać w głowie.
Prawda? :)

Nie mam czasu obejrzeć tego filmiku, tylko trochę przewinąłem "na poglądzie". :)
Natknąłem się na wątek zabójstwa Kennediego rzekomo na zlecenie FED (czy też bankierów) z powodu podpisania przez niego tego aktu 11110...
Taką teorię spisku ogłosił jakiś czas temu jeden oszołom. Nieważne, że szereg faktów przeczy temu, że Kennedy zaszkodziłby FED, a wręcz przeciwnie, ale co tam... "spiskowcom" to nie przeszkadza. :D
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ