Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Conrado

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: Conrado »

Witam

Chciałem zmienić dane dotyczące siedziby firmy i zaaplikowali mi kwotę 300 PLN netto za to. SZOK ale za co sobie myślę. Poprosiłem o tabelę opłat obowiązującą w dniu podpisania umowy leasingu, a oni przysyłają mi tabelę z późniejszego okresu i mi odpisali, że zmiana nie wymaga zmiany ani aktualizacji umowy lub mnie powiadomienia.

Odpisali mi:

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 5 ust. 3 Ogólnych Warunków Umowy Leasingu : "Opłaty dodatkowe wskazane zostały w aktualnie obowiązującej na dzień zawarcia UL Tabeli opłat dodatkowych stanowiącej integralną część postanowień UL. Tabela opłat dodatkowych, o której mowa w zdaniu poprzednim, publikowana jest na stronie scmultirent.pl i może ulec zmianie w każdym czasie. Opłaty dodatkowe w zmienionej wysokości obowiązują Finansującego i Korzystającego po upływie 7 dni od dnia ich opublikowania na wyżej wskazanej stronie internetowej. Zmiana Tabeli opłat dodatkowych nie stanowi zmiany UL."

W nawiązaniu do powyższej informacji wskazujemy, że przesłana do Państwa w poprzedniej korespondencji Tabela Opłat Dodatkowych jest dokumentem aktualnie obowiązującym.


WSZYSTKIM ODRADZAM TĄ FIRMĘ BO TO ZŁODZIEJSKIE METODY


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jan Korbal

Re: Santander - czy takie regulacje w OWUL są normalne?

Post autor: Jan Korbal »

Odradzam Santander. W umowie mają obowiązek korzystania z samochodu wyłącznie na cele firmowe, co jest ostrzejsze od ustawy VAT, która zezwala na korzystanie prywatne (wtedy rozlicza się 50% VAT). Zadałem im pytanie, czy w umowie mogę mieć zezwolenie na korzystanie prywatne zgodnie z ustawą VAT. Nie odpowiadali mi przez 21 dni. Po dwóch dniach czekania zawarłem umowę z konkurencją. Po 21 dniach przyszła odpowiedź negatywna.

ODPOWIEDZ