Inne roczniki maszyn niż miały być. Co na to leasingodawca?

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
szahszek
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2011, o 09:28

Inne roczniki maszyn niż miały być. Co na to leasingodawca?

Post autor: szahszek »

mam pytanie,
mam sprzęt( medyczny) od firmy leasingowej który miał być nowy czyli z roku 2009, a po serwisie miesiąc temu okazało się okazało sie że 3 aparaty sa z roku 2008.czy zostałem w jakis sposób oszukany???


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: Lui »

mam pytanie,
mam sprzęt( medyczny) od firmy leasingowej który miał być nowy czyli z roku 2009, a po serwisie miesiąc temu okazało się okazało sie że 3 aparaty sa z roku 2008.czy zostałem w jakis sposób oszukany???
Może był nowy tylko wyprodukowany w 2008 roku? :idea:

Ty wybierałeś sprzęt i dostawcę? Czy przejąłeś leasing?
W specyfikacji albo w umowie leasingu jakie masz daty produkcji?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
szahszek
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2011, o 09:28

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: szahszek »

Ja wybierałem sprzęt i dostawcę,w umowie nie ma dat tylko w paszportach aparatów.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: Lui »

Ja wybierałem sprzęt i dostawcę,w umowie nie ma dat tylko w paszportach aparatów.
Jak już napisałem wcześniej wydaje mi się, że to mógł być sprzęt nowy tylko wyprodukowany kilka miesięcy wcześniej co przełożyło się na inny rocznik.

Jeżeli jest inaczej albo ten rocznik ma duże znaczenie i dostałeś sprzęt niezgodny z zamówieniem to możesz dochodzić roszczeń wobec dostawcy. Leasingodawca ma obowiązek dać Ci upoważnienie do takich czynności.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
szahszek
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2011, o 09:28

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: szahszek »

tak aparaty były nowe , tylko jakbym chciał je teraz sprzedać to wartośc tych z 2008 roku jest mniejsza od tych z 2009.Czyli smiem dodac że oszukał mnie dostawca ,a leasing nic z tym wspólnego nie ma?
podczas podpisywania umowy z firmą od której mam sprzęt był Pan od leasingu.??

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2030
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: Michał Krupiński »

a leasing nic z tym wspólnego nie ma?
podczas podpisywania umowy z firmą od której mam sprzęt był Pan od leasingu.??
A co ma mieć do tego leasing? :roll:
W każdej umowie leasingu zapisane są warunki odbioru i w każdej jest informacja, że odpowiedzialność za wybór dostawcy, przedmiotu, ustalenie ceny, warunków dostawy, itd. i wszelkie związane z tym ryzyka ponosi Korzystający (Leasingobiorca).
I nie jest to tylko pusty, czy krzywdzący zapis, bo taka po prostu jest praktyka!

Każdy sobie sam wybiera np. samochód, czy urządzenie, negocjuje cenę, termin odbioru, itd., a leasing jest tylko od tego, zęby to wszystko sfinansować.
Co więcej - owszem leasingodawcy najczęściej weryfikują dostawcę i przedmiot leasingu pod kątem potwierdzenia wartości, itd. Ale robią to wyłącznie na własne potrzeby, żeby ocenić ryzyko transakcji, a nie po to, żeby wyręczyć leasingobiorcę w tym co powinno leżeć w jego własnym, najlepiej pojętym interesie.

Nie bardzo rozumiem tej techniki szukania potem współwinnego w firmie leasingowej (bo to już nie pierwszy tego typu temat na forum). Niestety to Ty niedokładnie sprawdziłeś zawczasu tego co teraz okazuje się istotne, ewentualnie zostałeś wprowadzony w błąd czy może nawet oszukany.
Ale jednak masz teraz wszelkie prawa - jak napisał już Lui - żeby "ganiać się" z dostawcą o odszkodowanie czy inne zadośćuczynienie.
Leasingodawca - nawet będąc właścicielem przedmiotu leasingu - nie może Ci tego odmówić, tzn. prawa do "ganiania się" z dostawcą, bo jest to zagwarantowane w Kodeksie Cywilnym i na tym rola finansującego się kończy.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

szahszek, Zwróć się do dostawcy najpierw oficjalnie dlaczego tak się stało, że dostałeś starsze przedmioty niż myślałeś.
Inna sprawa jest czy rzeczywiście rok produkcji będzie miał wpływ na wycenę, bo z samochodami tak jest ale dla maszyn większe znaczenie ma rzeczywiste zużycie i okres eksploatacji.

W którym miesiącu roku zawierałeś umowę leasingu tych urządzeń?

Awatar użytkownika
szahszek
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2011, o 09:28

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: szahszek »

maj 2009

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Jak wcześniej napisałem porponuję najpierw pogadać z dostawcą.

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Czy w każdej chwili mogę zrezygnować z leasingu?

Post autor: Lui »

W dokumentach sprzedaży jest inny rocznik niż w rzeczywistości?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


ODPOWIEDZ