Leasing konsumencki - start według przewidywań

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing konsumencki - start według przewidywań

Post autor: Michał Krupiński »

Czytałem ten artykuł ze dwa dni temu.
Rozczula mnie jego tytuł "Leasing konsumencki bez zachęt podatkowych", który pewnie powstał na podstawie wypowiedzi:
Przypuszczamy, że zainteresowanie leasingiem konsumenckim byłoby większe, gdyby ustawa pozwalała oferować klientom również korzyści podatkowe, jak w wypadku przedsiębiorców, którzy mogą wliczyć ratę leasingową do kosztów uzyskania przychodu – mówi Dorota Sutor (z Masterlease - przyp. mój)
Nie bardzo rozumiem co pani Sutor ma na myśli i na jakiej niby podstawie konsumenci mieliby mieć jakieś korzyści podatkowych z racji tego, że korzystają z leasingu? :|
Przedsiębiorcy to nie mają żadnych korzyści, tylko po prostu mogą sobie zaliczać leasing w koszty, co jest zupełnie normalne. Tak samo jak mogą sobie zaliczyć w koszty choćby kupiony długopis - pod warunkiem, że długopis będzie wykorzystywany na potrzeby działalności.
Na potrzeby konsumpcji żaden konsument nie może sobie takiego długopisu odliczyć od podatku. Więc niby dlaczego ktoś mógłby to zrobić w przypadku leasingu na potrzeby konsumpcyjne, to nie bardzo rozumiem takiego rozumowania.
A dlaczego kredytu miałby sobie też nie odliczyć? :roll:

To jest jakaś zupełnie niezrozumiała dla mnie wypowiedź, a robienie jeszcze z tego "tytułu", to już w ogóle robienie ludziom wody z mózgu. :?

Rozwój leasingu konsumenckiego zależy od samych firm leasingowych, a nie od rządu (korzyści podatkowe). Rząd zrobił mniej więcej swoje i zniósł kłody (przynajmniej większość z nich) i nic poza tym nie powinien robić. Na pewno nie dawać żadnych ulg, bo niby czemu?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Matti
PRO/Moderator
Posty: 163
Rejestracja: 29 maja 2009, o 12:45

Re: Leasing konsumencki - start według przewidywań

Post autor: Matti »

Michael pisze:To jest jakaś zupełnie niezrozumiała dla mnie wypowiedź, a robienie jeszcze z tego "tytułu", to już w ogóle robienie ludziom wody z mózgu. :?
Stosunkowo często spotykam się z takim rozumowaniem. Przedsiębiorca, to "kombinator" i odlicza sobie co tylko może, a ja - biedny - nie mogę :roll: Szkoda tylko, że w branży można spotkać takie głosy, a to już jest dla mnie żenujące.
"Nie znam się na tym, więc tym chętniej się wypowiem..." --> FAIL!

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Leasing konsumencki - start według przewidywań

Post autor: Jarosław Król »

To ile firm leasingowych oferuje leasing konsumencki?

Na razie mamy potwierdzone cztery:
- Masterlease
- VB Leasing
- Santander Consumer Multirent
- i niedawno doszedł Getin Leasing (Getin Leasing oferuje leasing konsumencki)

Czy ktoś jeszcze przyznaje się do posiadania w ofercie leasingu konsumenckiego? :)


ODPOWIEDZ