Kalkulator Leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Lui »

Wygląda że jest zajebiaszczo. :mrgreen:

Do adminów najlepiej pisz na admin@forumleasing.pl
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

Dobra robota Rafael. :)

Admin pewnie odezwie się jutro dopiero...
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

Hmm coś ta porada do kalkulatora wydaje mi się, że nie bedzie tak szybko :p

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Jarosław Król »

Rafael22 pisze:Hmm coś ta porada do kalkulatora wydaje mi się, że nie bedzie tak szybko :p
Nie martw się, prawie wszystko jest gotowe, tylko po wakacjach mamy sporo roboty organizacyjnej na zapleczu. Nie chodzi o działanie samego forum, tylko całej organizacji... :)
Chodzi o to, żeby zrobić to porządnie, a to jednak wbrew pozorom jest parędziesiąt minut a nawet więcej wkładu pracy.

Chwila cierpliwości i będzie jak ma być. :)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

No to spoko, w końcu jakieś info dostałem :p
Jeszcze by się przydało dorwać kogoś kto przerobi skrypt AutoIT na skrypt Java , wtedy kalkulator bylby OnLine.

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

Witam po przerwie :p

Co powiecie na drugą wersje kalkulatora
foto:
Obrazek

Dopiero zacząłem pracować nad nią, ale chce znać wasze zdanie.

Wartośc przedmiotu leasingu , rata miesieczna mozna wpisac albo netto albo brutto
dodałem tez pozycje wskaźnik, oraz połączylem Koszt całkowity leasingu z Opłaty razem

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Lui »

Uwag brak, z wyjątkiem tego, że teraz VAT dla leasingu operacyjnego wynosi 23%
Dopiero zacząłem pracować nad nią, ale chce znać wasze zdanie.
Coś jeszcze będziesz zmieniał?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Spayker
PRO
Posty: 558
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:54

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Spayker »

Opcja brutto moim zdaniem zbędna.
Do tego przy leasingu finansowym inaczej nalicza się przecież VAT. Nie do każdej raty tylko z góry.

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

Lui pisze:Uwag brak, z wyjątkiem tego, że teraz VAT dla leasingu operacyjnego wynosi 23%
Coś jeszcze będziesz zmieniał?
Wiem, że obecnie VAT 23% , przykład jest na danych z oferty leasingowej z przed dwóch lat wiec dlatego wpisalem 22, z reszta to tylko cyfra którą można zmienić w każdej chwili :p

A właśnie nie wiem czy coś jeszcze kombinować :D
może jakieś sugestie?
Spayker pisze:Opcja brutto moim zdaniem zbędna.
Do tego przy leasingu finansowym inaczej nalicza się przecież VAT. Nie do każdej raty tylko z góry.
Zauważyłem, że co niektórzy na forum piszą dane w brutto.
Moge zrobic komórkę z wartościa sumy Vat-u z rat jak to pomocne komuś bedzie.

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Michał Krupiński »

A właśnie nie wiem czy coś jeszcze kombinować
może jakieś sugestie?
Szczerze mówiąc, to ja nie mam już więcej sugestii. Wydaje mi się, że już to co było do tej pory było dobrze i czytelnie wykonane.
Co do netto/brutto, to trochę zgodzę się ze Spaykerem, że przy leasingu finansowym jest to jakby trochę błędne.
Chyba, żeby zrobić oddzielną komórkę, że w przypadku leasingu finansowego VAT wyniesie tyle i tyle....

BTW: Rafael22, Czy masz może ten kalkulator w wersji "plain" w Excelu? Jeśli masz i mógłbyś mi przesłać na e-mail (powinieneś mieć mój adres), to będę wdzięczny. Pomęczę jednego człowieka, może zrobi nam wersję on-line.
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)


Zablokowany