Kalkulator Leasingu

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

UWAGA! Niniejszy temat ma charakter roboczy. Topik zostaje zamknięty.

Najnowsza wersja kalkulatora w wersji 2.0 dostępna jest w temacie:
Kalkulator do porównania ofert leasingu 2.0



--------------------------------------------------------------------------
Kalkulator do porównywania ofert leasingu v.1.0

foto:
Obrazek

Do pobrania wersja 32 i 64 bitowa:
link zmieniony na nowy wrzesien 2011r
http://www.sendspace.pl/file/52b4aba64390e9c422e5d31

W kalkulator można wpisywać spacje w celu wyraźniejszego czytania kwot.
Obojętne jest też czy się wpisze przecinek czy kropkę.


Kalkulator jest oparty o następujące wzory.

Wzór na oprocentowanie:
[{(r*((1+r)^N))-((F*r)/C)} / {((1+r)^N)-1}] - (P/C) = 0
foto:
Obrazek

Wzór na wysokość raty miesięcznej:
P=[{(C*r)*((1+r)^N)} - (F*r)] / [((1+r)^n)-1]
foto:
Obrazek

gdzie:
r – oprocentowanie raty (miesięczne)
N- liczba rat (liczba miesięcy)
F – wartość końcowa (cena wykupu)
C – Zadłużenie ( wartość przedmiotu leasingu pomniejszona o wszelkie opłaty wstępne)
P - Wysokość raty (miesięcznej)


Inne kalkulatory Leasingowe w wersji OnLine:
http://www.efunda.com/formulae/finance/ ... ulator.cfm

http://www.calculator.net/lease-calculator.html#

http://www.calkoo.com/?lang=3&page=4


Prośba do Admina o przyklejenie tematu :)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, o 16:25 przez Rafael22, łącznie zmieniany 7 razy.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Lui »

Proponuję jednak zmienić nazwę tej aplikacji, bo kalkulator leasingu może sugerować, że on generuje oferty.

Może lepiej będzie "kalkulator rzeczywistego oprocentowania leasingu"?
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

Kalkulator jak widzisz nie liczy samego oprocentowania nawet w zakladce oprocentowanie, wiec taka nazwa też nie pasuje.

Co do generowania ofert to wchodzac w zakladke Raty i jak znasz stawke oprocentowania to taka symulacje mozesz zrobic, tylko traw tu w odpowiedni procent :lol:

Miałem zamiar dodac jeszcze pozycje kwot brutto ale stwierdzilem ze to psuje wyglad kalkulatora za duzo bylo.

Kurde zapomnialem dodać nic zaraz edytuje 1 post.
W kalkulator można wpisywać spacje w celu wyraźniejszego czytania kwot.
Obojetne też jest czy sie wpisze przecinek czy kropke.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Jarosław Król »

Prośba do Admina o przyklejenie tematu
Rafael22, Staramy się nie przyklejać tematów na forum tylko logicznie je grupować.
Za Twoim pozwoleniem chcielibyśmy przygotować artykuł o tym kalkulatorze z informacją komu i w czym może on być pomocny.
Artykuł byłby opublikowany na forum oraz na FmLeasing.pl i dołączony do zbioru porad dla osób, które są na etapie wyboru oferty leasingu.

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

Tylko, żeby temat nie zaginą pośród innych :p

Co do artykułu nie ma problemu, rób co chcesz ;) jak w czymś jeszcze mogę pomóc to pomogę :)

Dobrze by było jak by była taka możliwość wstawienia kalkulatora na serwer forum, bo z sandspace.pl moze zaginac.

Co do wersji online to nie wiem czy podołam, bo to bym musiał w innym jezyku programowania pisac, a co za tym idzie innego jezyka sie uczyc, zeby to bylo jeszcze 20 linijek skryptu a to ponad 400 :D
Chyba ze znacie kogoś kto programuje w java skrypt to on by napisal :p ja bym najwyzej podrzucił mu skrypt AutoIT z opisem zeby oblukal jak to zrobilem i podobinie zrobil by w java.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Jarosław Król »

Tylko, żeby temat nie zaginą pośród innych :p
Na forum jest dużo ważnych tematów, gdybyśmy je wszystkie przyklejali to zrobiłby się chaos.
Podczepimy go do poradników dla osób, które wybierają ofertę leasingu.

Śledzących ten wątek zapraszam do umieszczania kolejnych opinii i uwag do aplikacji wykonanej przez Rafaela. :)

Awatar użytkownika
Lui
PRO
Posty: 1192
Rejestracja: 4 maja 2009, o 21:29

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Lui »

Jerry pisze:Śledzących ten wątek zapraszam do umieszczania kolejnych opinii i uwag do aplikacji wykonanej przez Rafaela. :)
Ja nie mam uwag poza tym, że nazwa mi się nie podoba. :P Uważam, że może wprowadzać w błąd.
Z kryzysem finansowym jest jak z piłką nożną - wszyscy się teraz na nim znają.

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

Każdemu może się coś nie podobać :p , a ja będę się bronił ;)
Linki co podałem do 3 kalkulatorów, też mają nazwę Kalkulator Leasingu no chyba, że źle przetłumaczyłem Lease Calculator w co wątpię hehe, a robią to samo a nawet mniej.

To już jedną opinie mamy, a reszta śpi chyba :p

Nie krępować się i nie czaić tylko pisać opinie negatywne i pozytywne, żeby można było działać dalej :)

Awatar użytkownika
Tomasz Piotrowski
PRO
Posty: 1162
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 20:34

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Tomasz Piotrowski »

Każdemu może się coś nie podobać :p , a ja będę się bronił
Linki co podałem do 3 kalkulatorów, też mają nazwę Kalkulator Leasingu no chyba, że źle przetłumaczyłem Lease Calculator w co wątpię hehe, a robią to samo a nawet mniej.
Ja się zgodzę z Luim, że nazwa kalkulator leasingu będzie wprowadzać w błąd i to ewidentnie, bo przeciętny zjadacz chleba uzna, że to jest coś co przygotowuje ofertę.

Kalkulatory z linków, które podałeś mają za zadanie ściągnąć ruch, żeby zarobić na płatnych linkach, a to forum wyznacza chyba trochę wyższe standardy - jak mi się wydaje.

Moja propozycja trochę niezdarna, ale na niej bym się oparł - Kalkulator do porównywania ofert oprocentowania leasingu

Poza tym Rafael22 dobra robota! Dobrze widzieć młodych ludzi, którym chce się coś zrobić! :) :)

Awatar użytkownika
Rafael22
Posty: 149
Rejestracja: 13 lis 2009, o 20:59

Re: Kalkulator Leasingu

Post autor: Rafael22 »

Tomek_P pisze: Moja propozycja trochę niezdarna, ale na niej bym się oparł - Kalkulator do porównywania ofert oprocentowania leasingu
Z lekka nazwa za długa, do tego proszę pamiętać, że kalkulator nie liczy tylko oprocentowania i się nie kończy na 1 zakładce.

Może taka nazwa:
Kalkulator do porównania ofert leasingu

Kto jest za?
Kto jest przeciw?
Kto ma inną propozycje?
:mrgreen:
Tomek_P pisze:Poza tym Rafael22 dobra robota! Dobrze widzieć młodych ludzi, którym chce się coś zrobić! :) :)
Dzięki ;)
no wiesz ja jestem pozytywnie zakręcony :D malo komu by sie chcialo napisac Poradnik liczacy ponad 300 stron A4
http://peb.pl/windows/243078-poradnik-k ... wanie.html


Zablokowany