Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
FmLeasing.pl
FmLeasing.pl
Posty: 906
Rejestracja: 31 mar 2009, o 13:12

Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Post autor: FmLeasing.pl »

Artykuł pochodzi z 2010 roku i został przeniesiony do archiwum.
http://www.FmLeasing.pl | Kontakt: news(at)fmleasing.pl


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2010, o 12:11

Re: Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Post autor: Małgorzata »

To świetnie.

A jakim prawem Toyota Leasing wprowadziła opłaty w wysokości 7 zł netto za wystawienie faktury w formie papierowej dla klientów, którzy nie zdecydowali się na e-fakturę?

Wystawianie faktur nadal pozostaje obowiązkiem sprzedawcy usługi, natomiast nabywca nie ma obowiązku korzystania z e-systemu. Dlaczego za wypełnianie obowiązku, wynikającego z ustawy, Toyota Leasing żąda zapłaty od swoich klientów?

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Post autor: Jarosław Król »

Wystawianie faktur nadal pozostaje obowiązkiem sprzedawcy usługi, natomiast nabywca nie ma obowiązku korzystania z e-systemu.
Jaki to problem wydrukować sobie fakturę i zaksięgować?

Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2010, o 12:11

Re: Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Post autor: Małgorzata »

Żaden. Chodzi o zasadę.
Zasadą jest wystawianie faktur, póki co w formie papierowej. Na e-fakturę potrzebna jest zgoda kupującego. Jeśli TLP nie dostaje takiej zgody, żąda dodatkowej zapłaty za to, co do tej pory robiła w ramach zwykłej obsługi swojego klienta.
W dodatku 7 zł netto x liczba leasingowanych samochodów jest niespodzianką na fakturze, bo leasingodawca nie uprzedził, że ma zamiar obciążyć klienta jakimikolwiek dodatkowymi kosztami.

Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Post autor: Jarosław Król »

Jednak taka możliwość pojawiła się niedawno i każda firma może przejść na e-faktury bez żadnych poświęceń ze swojej strony, a wręcz z pożytkiem dla siebie.
Toyota Leasing widać wybrała taki sposób na zmotywowanie swoich klientów do przejścia na to co dają zdobycze techniki. Przyznaję sposób to naprawdę mało elegancki, ale z pewnością skuteczny.

Proponuję zatem przejść na e-faktury dla własnego dobra, a przy kolejnej umowie leasingu zmienić leasingodawcę "dla zasady"
Wilk będzie syty i honor owcy uratowany. :)

Awatar użytkownika
RAFAL

Re: Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Post autor: RAFAL »

Jedno auto w leasingu od 2 lat, drugie od miesiaca. Jak na razie bez negatywnych wrazeń.
A umowę przed podpisywaniem należy czytać a nie mieć póżniej pretensje do wszystkich oprócz siebie.
Z elektronicznej faktury korzystam i wiem ze nigdy nie zginie(tak jak do tej pory się zdarzalo)
Dobre rozwiązanie.

Awatar użytkownika
LUKASZ1
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2010, o 17:15

[Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: LUKASZ1 »

ale chyba to jest zgodne z prawem...?
elektroniczne faktury nie są takie złe i masz pewnosc ze faktura nie zginie :)

Awatar użytkownika
leasingmaniak
PRO
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2010, o 18:23

Re: Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Post autor: leasingmaniak »

A umowę przed podpisywaniem należy czytać a nie mieć póżniej pretensje do wszystkich oprócz siebie.
Jaja sobie robisz? :evil:
Co ma umowa do naliczania kasy za wystawienie faktury?

Pokazuje to jakie firma ma podejście traktowania klienta. Chamstwo zwykłe nic więcej. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Małgorzata
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2010, o 12:11

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o Toyota Leasing

Post autor: Małgorzata »

E-faktura jest zgodna z prawem, przynajmniej na to wskazuje orzecznictwo NSA z tego roku. Nie kwestionuję też faktu, że e-faktura może być wygodna. Ja kwestionuję zasadność pobierania opłaty za wystawienie faktury papierowej.

Czy jest zgodne z prawem obciążanie klienta kosztami wystawienia f. papierowej? Żaden przepis nie stanowi obecnie, że nabywca MUSI przyjmować e-faktury, to pozostaje do uzgodnienia między kontrahentami. Ergo: przez nałożenie sankcji finansowej w postaci (nieuzasadnionej) opłaty za wydruk Toyota Leasing Polska zmusza mnie do korzystania z e-faktur. Nie skorzystam - muszę zapłacić.
Moje małe przedsiębiorstwo nadal pozostaje w obowiązku archiwizowania dokumentów w postaci papierowej. W praktyce oznacza to więc przerzucenie kosztów wystawiania faktur ze sprzedawcy na nabywcę (czyli na mnie): albo zapłacę 7 zł netto, chociaż wcale tak się nie umawialiśmy, albo co najmniej sama muszę wykonać wydruk (czyli koszty o wiele niższe, ale jednak są, po mojej stronie).

Oczywiście, przy moich trzech leasingowanych samochodach kwota jest niewielka, zaledwie 3x 7 zł netto. Ale spójrzmy, ile zarabia na tym TLP, biorąc pod uwagę ogólną liczbę klientów. Kwota zainwestowana w system informatyczny zwróci się zapewne po kilku miesiącach najwyżej, reszta to czysty zysk.

Lubicie być do czegoś zmuszani? Ja zdecydowanie nie. Chodzi o zasadę. W tym wypadku TLP nadużyła swojej pozycji w stosunku do małych klientów, ot co.

Awatar użytkownika
LUKASZ1
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2010, o 17:15

Re: Toyota Leasing wprowadziła faktury elektroniczne

Post autor: LUKASZ1 »

Podpisujac umowę miesiąc temu zostałem poinformowany o wadach i zaletach elektronicznych faktur.Odniosłem te informacje do faktur które otrzymywałem pocztą ZAWSZE Z OPÓŻNIENIEM lub czasami wcale ich nie otrzymywalem.
W umowie jest informacja o tym, że faktury papierowe kosztuja->Tabela Opłat, wobec tego wybrałem dla mnie i dla mojej firmy najlepszy (mam nadzieje) sposób-czyli faktury elektroniczne.
Narazie bez zastrzezeń.Choc owszem przyznaje, że na poczatku miałem problem, ale zadzwoniłem na infolinie i konsultantka pomogla mi.
Podejrzałem fakturę, wydrukowałem i opłaciłem.
Nie wiem o co tyle szumu..?


ODPOWIEDZ