Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Pytania podatkowe, wiadomości z branży leasingowej, sprzęt poleasingowy, dyskusje ogólne
Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
CWI

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: CWI »

Z Rawicz dla naiwnych pisze:Witam wszystkich naiwniaków !Przypadkowo zainteresowałem się firmą carwash inwestmen ponieważ jestem mieszkańcem Rawicza i zauważyłem nowy szyld na myjni koło której mieszkam i która powstała u nas jakieś cztery lata temu .Firma carwash nie wybudowała tej myjni tylko ją odkupiła i przereklamowała na swój styl .Otóż jak widzę co piszą o sobie to bzdura kompletna ! nie mają żadnego doświadczenia w stawianiu takich myjni .Pozwoliłem sobie na małe dochodzenie ponieważ mam rodzinę w Koninie i okazuje się że tam również nie wystawili myjni tylko przejeli po innym właścicielu i przeprowadzili remont na swój styl .To w woli ścisłości dla ludzi którzy zapewne powierzyli by im oszczędności swojego życia . Pozdrawiam! Czytelnik.
Witam,

Chciałabym potwierdzić informację, że myjnie we wspomnianych miastach nie zostały wybudowane od podstaw przez CWI. Przejęcie dobrze prosperujących myjni jest elementem strategii rozwoju firmy choć jej podstawowym źródłem dochodu będą myjnie budowane od podstaw.

Pierwsze myjnie budowane od podstaw przez CWI powstaną w Pyskowicach, Bełchatowie, Żorach, Piekarach Śląskich oraz w Słupcy. Obecnie finalizowane są formalności dotyczące pozwoleń na budowę i myjnie te funkcjonowały będą do końca wakacji.

Zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Katarzyna Gębka, dyrektor Programu Partnerskiego CWI katarzyna.gebka@carwashinvestment.pl, 032 786 45 23.


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
CWI

Re: Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Post autor: CWI »

Tomek_P pisze:Ciekawostka:

Komunikat Komisji Nadzoru Finansowego (ostrzeżenia publiczne):
Informujemy, że wymienione podmioty nie posiadają zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem:
1. Finroyal FRL Capital Limited
2. Flexworld Inc.
3. Perfect Money Finance Corp. z siedzibą w Panamie
4. Weksel Bank, Aida System Sp. z o.o. z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim
5. Amber Gold Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku
6. GoGo20 Poland
7. Usługi Konsultingowe Artur Swendrak - Swendrak.pl
8. Dormin Doradztwo Finansowo-Ubezpieczeniowe
9. Carwash Investment Sp. z o.o.
10. DOBRALOKATA Sp. z o.o.
Witam,

W odpowiedzi na umieszczenie firmy na liście ostrzegawczej Komisji Nadzoru Finansowego, pragnę poinformować, że na podstawie opinii prawnych sporządzonych przez kancelarie prawnicze współpracujące z CWI, Program Inwestycyjny CWI nie jest formą działalności bankowej i tym samym nie kwalifikuje się do nadzoru przez Komisję.

Pragnę także poinformować, iż umieszczenie firmy na ww. liście nie wiąże się z żadnymi sankcjami prawnymi wobec firmy i nie ma wpływu na rozwój Programu Inwestycyjnego CWI.

Jednocześnie zapewniam, że zarząd CWI podjął wszelkie możliwe działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i jego reprezentanci są w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji Nadzoru Finansowego.

Jeśli będę mogła udzielić bardziej szczegółowych informacji, serdecznie zapraszam do kontaktu:

katarzyna.gebka@carwashinvestment.pl lub pod numerem telefonu: 032 786 45 23.

Katarzyna Gębka, dyrektor Programu Partnerskiego CWI

Awatar użytkownika
CWI

Re: Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Post autor: CWI »

dzwonik pisze:jako były pracownik - na szczęście krótkotrwały - wszystkich potencjalnych Inwestorów ostrzegam, aby unikali tej firmy jak ognia. Sama oferta wydaje się bardzo interesująca, ale...ta firma NIE MA ŻADNYCH umów odnośnie lokalizacji, a już je sprzedaje ! za zarezerwowanie lokalizacji oczekuje wpłaty 25.000PLN, które teoretycznie możecie wycofać w każdej chwili, ale...oni są niewypłacalni i za te pieniądze opłacają swoje rachunki, niektórym tylko pracownikom wypłacają wynagrodzenia. Pracowałem dla nich 1,5 miesiąca, w tym celu musiałem otworzyć działalność gospodarczą. Musiałem jeździć ich samochodem firmowym po potencjalnych inwestorach, oferując działki pod myjnię, na którą CWI jeszcze nie miało umowy! Początkowo dostawałem zaliczki na paliwo, potem musiałem za paliwo dopłacać z własnej kieszeni, bo CWI nie miało pieniędzy! Do tej pory wiszą mi pieniądze - MOJE - za paliwo do ICH auta, NIE wypłacili mi wynagrodzenia, na które musiałem im wystawić faktury i odprowadzić podatki!
Witam,

Pragnę odpowiedzieć na Pana zarzuty dotyczące oferowanych przez CWI lokalizacji oraz nie wypłacenia Panu należnego wynagrodzenia.

Jeśli chodzi o zarzut pierwszy, w Programie Partnerskim CWI selekcjonuje jedynie poszczególne, atrakcyjne z punktu widzenia prowadzenia myjni bezdotykowej działki i jest pośrednikiem w ich zakupie przez inwestora. Transakcja finalizowana jest po pozytywnej decyzji inwestora i podpisaniu umowy rezerwacyjnej.

Jeśli chodzi natomiast o Program Inwestycyjny CWI, myjnie budowane przez spółkę powstają na terenach będących własnością CWI.

Jeśli natomiast chodzi o zarzut drugi, bardzo trudnym jest polemizować w takim przypadku z osobą anonimową. Oczywiście jeśli sytuacja taka miała miejsce, z pewnością zrobimy wszystko, by mógł Pan otrzymać należne Panu wynagrodzenie.

Serdecznie zapraszam Pana do bezpośredniego kontaktu.

katarzyna.gebka@carwashinvestment.pl lub pod numerem telefonu: 032 786 45 23.
Katarzyna Gębka, dyrektor Programu Partnerskiego CWI

Awatar użytkownika
CWI

Re: Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Post autor: CWI »

Michael pisze:
ta firma NIE MA ŻADNYCH umów odnośnie lokalizacji, a już je sprzedaje ! za zarezerwowanie lokalizacji oczekuje wpłaty 25.000PLN, które teoretycznie możecie wycofać w każdej chwili, ale...
Tak, słyszałem o tym motywie. Wiem od znajomej mi osoby, której wiarygodność jest dla mnie stuprocentowa, i która oglądała ich lokalizacje, że na jednej z działek doszło do "zabawnego" zdarzenia... :D

"Karłosze" prezentowali tą działkę temu znajomemu jako że to rzekomo ich lokalizacja. Oczywiście mowa była o zaliczkach jako czymś obowiązkowym, żeby tą właśnie lokalizację zarezerwować, a tu wtem na miejscu pojawia się aktualny właściciel tej działki z zupełnie innymi ludźmi, którzy zainteresowani byli jej zakupem. :mrgreen:
Właściciel lekko się podobno nawet wpienił, a co najmniej zmieszał. :)

Po prostu Carwash Investment nie miał tej lokalizacji nawet zaklepanej, a już próbowali ją wcisnąć komuś za pobraniem zaliczki.

Oczywiście ta osoba może jeszcze kilka takich "zabawnych" rzeczy opowiedzieć o tej firmie i o tym jak bardzo "znają" się na tym interesie i jaka to jest ogólnie lipa.
Może spróbuję ją nawet namówić na jakiś opis tu na forum. :)
Witam,

Bardzo dziękuję za wskazanie tej sytuacji. Pragnę jednak poinformować, że w ramach umów z właścicielami działek, w których zakupie pośredniczymy, sytuacja taka mogła mieć miejsce jedynie w wyniku niedotrzymania umowy przez właściciela działki. W tej sytuacji bardzo prosimy o wskazanie działki na jakiej sytuacja ta miała miejsce, byśmy uzyskali możliwość wyjaśnienia tej sytuacji. Oczywiście bardzo prosimy o ujawnienie się także osoby, która była świadkiem tego zdarzenia, gdyż to pozwoli nam na szybsze rozwiązanie sprawy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

katarzyna.gebka@carwashinvestment.pl lub pod numerem telefonu: 032 786 45 23.
Katarzyna Gębka, dyrektor Programu Partnerskiego CWI

Awatar użytkownika
CWI

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: CWI »

Michael pisze:
Michael czy wiesz coś więcej na ten temat?

Myślę, że wiem na ten temat sporo. W każdym razie na tyle dużo, żeby wiedzieć co jest bajeczką, a co jest realne.
Tak jak napisałem wcześniej myjnie to jest rzeczywiście dość dobry interes, ale dla określonego "profilu" osób. Według mnie to jest dobre dla finansowych emerytów. Czyli np. osób, które mają odłożoną pokaźną sumę na koncie i mają ochotę zarabiać na tych pieniądzach trochę więcej niż zarabiają na lokatach, obligacjach, itp.

Może to być też dobry interes dla osób, które nie mają wolnej kasy, ale mają dużą zdolność kredytową. Czyli np. takie które prowadzą dochodowe firmy w innej branży. Wtedy ze swojej podstawowej działalności żyją, a myjnie otwierają np. na kredyt z perspektywą taką, że za 5-10 lat spłacą kredyt i będą mieli gotowy i spłacony biznes na zawodową emeryturę, który będą mogli nawet sprzedać i mieć spory cash (sama działka będzie z pewnością dużo więcej warta za ileś lat)
Ja generalnie przyrównuję inwestycje w myjnie bezdotykowe do inwestycji w obligacje - jest to dobre dla określonej "klienteli".

Poza tym jest sprawa kolejna. Uważam, że taka myjnia ma sens tylko na swoim terenie. Dzierżawienie działki w zasadzie mija się z celem. Przede wszystkim czynsz dzierżawny zeżre dużą część zysku, a poza tym zawsze pozostaje ryzyko, że właściciel terenu może nas pogonić w momencie kiedy wszystko już się rozkręci.
Oczywiście można się zabezpieczać przed tym umownie, ale powiedzmy sobie szczerze, że w Polsce daleko nam do praworządności i przede wszystkim skutecznej i szybkiej egzekucji swoich praw w sądzie.

Poza tym proponuję też trzeźwo podchodzić do kosztów.
Koszt takiej myjni 6-stanowiskowej (bo mniejsza to strata czasu i pieniędzy) wynosi w tej chwili ok. 800.000 PLN. Są i tańsze rozwiązania (jakiś BKF, itp), ale one ze skutecznym myciem mają tyle wspólnego ile Mandaryna ze śpiewaniem.

Do tego dochodzi koszt robót przygotowawczych, bo trzeba zrobić kanalizację, doprowadzenie instalacji gazowych, elektrycznych, plac, płyta podgrzewana, drogi dojazdowe, utwardzenie gruntu, czasem ogrodzenie, oświetlenie, itd.
To w tej chwili koszt co najmniej 500.000 PLN i to podaję wersję bardzo, ale to bardzo optymistyczną.

Warto, a nawet trzeba też dostawić odkurzacze i jakiś kontener dla pracowników - czyli kolejne dziesiątki tysięcy, żeby nie powiedzieć, że to co najmniej "stówka".
Zanim na działce w ogóle zacznie się coś dziać, to trzeba wydać kilkadziesiąt tysięcy na projekty, przyłącza, pozwolenia, itd.

Tak jak wspomniałem wcześniej działkę też trzeba kupić, bo dzierżawa to raczej nieporozumienie - chyba, że ma się jakieś "układy", od jakiś spółdzielni, za półdarmo, itd... ale to w dzisiejszych czasach też nie jest nic pewnego.
Zakup działki w miejscu, które ma jakikolwiek sens, to koszt rzędu 500.000 - 1.000.000 PLN.

Koszty miesięczne. Wszedłem na stronę tej firmy Carwash Investment. Oni tam faktycznie udowadniają na liczbach, że rentowność jest 70%... :lol: :lol: :lol:
Sorry, ale to jest jakaś konfabulacja.

Koszty na takiej myjni są duże. Gaz i woda, do tego prąd i ścieki. Pracowników trzeba mieć czterech, a nie jednego, jak oni podają, bo jeszcze w tym kraju nie wymyślili systemu, żeby jeden pracownik pracował 24h, przez 356/366 dni w roku. ;) :D
A chyba wiadomo, że ktoś musi tam siedzieć cały czas, żeby rozmieniać kasę, sprzątać, pilnować, no i reagować w przypadku awarii, które wbrew pozorom przytrafiają się co najmniej raz w miesiącu (śmiem nawet twierdzić, że znacznie częściej, ale nie będę już takim pesymistą).
W każdym razie nawet koszty zmienne (zależne od obrotu) stanowią dużo więcej niż te 30%. A gdzie koszty stałe (pensje, zus, prąd z oświetlenia, itd.)?

I do tego mają niby dojść jakieś raty leasingu czy kredytu. Owszem - można je obsłużyć pod warunkiem, że są rozsądnych rozmiarów - np. sfinansowany jest sam zakup urządzeń.
Jeśli ktoś bierze kredyt na całość - czyli na roboty budowlane i przygotowawcze oraz na zakup urządzeń, to niech się cieszy, jeśli nie będzie dokładał do interesu. A jeśli jeszcze działkę dzierżawi, albo kupił ją na kredyt, to już w ogóle umarł w butach.
To znaczy na zero może wyjdzie, ale niech nie liczy na to, że będzie jeszcze coś z tego miał.

Oczywiście to wszystko zależy od ruchu w interesie, ale tu naprawdę nie ma tak, że każda myjnia będzie generować 100.000 obrotu miesięcznie. ;)
I tak samo nieprawdą jest, że pora roku nie ma wpływu na obroty. Owszem ma. Wysokie obroty są od października do kwietnia. Pozostałe miesiące przyciągają znacznie mniej ludzi.

Mogę pisać o tym temacie jeszcze dużo... Bo naprawdę wiem na ten temat dość sporo, i co ważne wiem to za autopsji... ;)
Sam jestem w posiadaniu takich analiz opłacalności inwestycji w myjnie bezdotykowe przygotowanych przez firmy, które sprzedają te urządzenia. Tylko, że u mnie te analizy stoją na półce między "Ziemią obiecaną" Reymonta, a baśniami Hansa Christiana Andersena. ;)

Tak jak napisałem wcześniej - to nie jest zły biznes, ale na pewno nie taki rarytas jak się powszechnie myśli i na pewno nie dla osób, które nie mają kapitału i myślą, że się zewnętrznie sfinansują i jeszcze będą mieli na dostatnie życie.
I BTW: Wbrew temu co napisali w tych materiałach Carwash Investment, to nie jest już biznes niszowy. Zasada jest taka - jeśli o jakimś biznesie mówi już nawet Twój fryzjer, to znaczy, że czas się z niego wycofać - a już na pewno w niego nie wchodzić.


Guti, gdybyś miał jeszcze jakieś konkretne pytania, to chętnie odpowiem.
Witam,

Jako dyrektor Programu Partnerskiego pozwalam sobie zabrać głos w kontekście Pana bardzo wyczerpujących i merytorycznych wypowiedzi na forum. Poniżej zawarłam odpowiedzi w przypadku których, jako firma CWI, posiadamy podobną lub nieco odmienną opinię.

Jeśli chodzi o profil inwestorów, w przypadku Programu Partnerskiego CWI wskazał Pan profile osób, które idealnie wpisują się w profil inwestorów, z którymi nasza firma podpisała umowy rezerwacyjne. Są to osoby posiadające nadwyżki finansowe, które inwestycję w myjnie traktują jako dodatkowe źródło dochodu, gdzie nie muszą jednocześnie brać aktywnego udziału w kierowaniu myjnią. Inaczej jest w przypadku Programu Inwestycyjnego CWI, gdzie może zainwestować każdy. Jednak w przypadku drugiego programu kwoty, które należy przeznaczyć na inwestycję są znacznie mniejsze i zaczynają się już od 5-ciu tysięcy złotych. Zgadzamy się również co do kwestii związanych z dzierżawą.

Pozwolę sobie jednak przedstawić odmienne zdanie co do niektórych pozostałych stwierdzeń. Jeśli chodzi o sens postawienia myjni mniejszej niż 6-ścio stanowiskowa, o racjonalności tego typu rozwiązania świadczy choćby fakt, iż na terenie nie tylko Polski, lecz także Europy stoi wiele myjni właśnie trzystanowiskowych, które również przynoszą wysokie zyski. Jak zapewne Pan wie, zyski na myjniach bezdotykowych zależą przede wszystkim od lokalizacji, dlatego też CWI właśnie na ten aspekt inwestycji zwraca szczególną uwagę, uważnie je selekcjonując. Ponadto zysk na poziomie ponad 10 000 złotych w przypadku myjni trzystanowiskowej z pewnością dla wielu inwestorów jest wystarczający.

Jeśli chodzi o koszty, jakie wymienia Pan w kontekście budowy myjni, w przypadku myjni trzystanowiskowej zamykają się one w granicach 500 000, przy czym chodzi tutaj o całkowite koszty. Głównymi zaletami dla inwestora ze współpracy z firmą CWI są kompleksowość jej usług i sztab zatrudnionych w niej ludzi, którzy dbają o to, by wszelkie koszty związane z inwestycją były jak najmniejsze, a czas prac był maksymalnie skrócony. Dlatego też opłaca się współpraca z firmą zewnętrzną, która szybko tworzy myjnię „pod klucz”, niemal bez aktywnego udziału inwestora.

Jeśli chodzi natomiast o liczbę pracowników – obecność pracownika na myjni przez 24 h nie jest konieczna na nowoczesnych myjniach bezdotykowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą, na której znajdzie Pan dokładne dane dotyczące zatrudnienia pracowników oraz automatycznych systemów, które via Internet informują o awariach na myjni. Również przez Internet możliwe jest zmienianie ustawień na myjni. Zapraszamy więc do dokładnego zapoznania się z ofertą CWI i specyfikacją techniczną urządzeń stosowanych na myjniach budowanych przez CWI.

Jeśli natomiast chodzi o obiecywane zyski, w żadnym z materiałów dotyczących CWI nie padają kwoty rzędu 100 000 złotych. Według wyliczeń specjalistów CWI, przy myjni sześciostanowiskowej maksymalne zyski mogą wynieść ok. 50 000 zł w miesiącu.

Oczywiście po raz kolejny bardzo serdecznie zapraszam Pana na spotkanie w siedzibie CWI i dokładne zapoznanie się z dostępnymi materiałami.

Pozdrawiam serdecznie,

katarzyna.gebka@carwashinvestment.pl lub pod numerem telefonu: 032 786 45 23.
Katarzyna Gębka, dyrektor Programu Partnerskiego CWI

Awatar użytkownika
Michał Krupiński
PRO
Posty: 2032
Rejestracja: 31 mar 2009, o 19:26

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: Michał Krupiński »

CWI pisze:Jeśli chodzi o profil inwestorów, w przypadku Programu Partnerskiego CWI wskazał Pan profile osób, które idealnie wpisują się w profil inwestorów, z którymi nasza firma podpisała umowy rezerwacyjne. Są to osoby posiadające nadwyżki finansowe, które inwestycję w myjnie traktują jako dodatkowe źródło dochodu, gdzie nie muszą jednocześnie brać aktywnego udziału w kierowaniu myjnią.
Wydaje mi się, że nie napisałem nigdzie, że jest to biznes dla osób, które nie muszą brać aktywnego udziału w kierowaniu myjnią. Uważam wręcz przeciwnie. Co prawda biznes jest prosty jak konstrukcja cepa, ale nie zmienia to faktu, że trzeba go pilnować - zwłaszcza, że wobec braku obowiązku fiskalnego jest duże pole do nadużyć przez każdego kto "ma klucz do szafy i liczników". :)

Napisałem jedynie, że przy tak dużym nakładzie finansowym, a jednocześnie wcale nie tak dużej stopie zwrotu jak się powszechnie uważa (co zostało sztucznie - nie wiem czy celowo czy nie - wykreowane), jest to inwestycja dla określonego profilu osób.
Po prostu głodni gotówki na bieżące cele konsumpcyjne mogą się tu bardzo rozczarować. :)
CWI pisze:Inaczej jest w przypadku Programu Inwestycyjnego CWI, gdzie może zainwestować każdy. Jednak w przypadku drugiego programu kwoty, które należy przeznaczyć na inwestycję są znacznie mniejsze i zaczynają się już od 5-ciu tysięcy złotych. Zgadzamy się również co do kwestii związanych z dzierżawą.
Osobiście uważam - znając dochodowość tych całych myjni - że zysk, który jesteście w stanie dostarczyć inwestorom jest bardzo iluzoryczny i niepewny. Nawet, jeśli ten zysk wystąpi, to z pewnością nie rekompensuje on ryzyka powierzenia jakichkolwiek pieniędzy firmie takiego typu jak Wasza - z całym szacunkiem - ale nie macie żadnego kapitału i nie chodzi tylko o finanse.

Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie, bo każdy ryzyko wycenia sobie sam - jednak ja osobiście po tym co widzę i po tym co potwierdzają kolejne opinie bałbym się powierzyć Wam nawet 1000 złotych - chyba, że dla eksperymentu.
CWI pisze:Pozwolę sobie jednak przedstawić odmienne zdanie co do niektórych pozostałych stwierdzeń. Jeśli chodzi o sens postawienia myjni mniejszej niż 6-ścio stanowiskowa, o racjonalności tego typu rozwiązania świadczy choćby fakt, iż na terenie nie tylko Polski, lecz także Europy stoi wiele myjni właśnie trzystanowiskowych, które również przynoszą wysokie zyski. Jak zapewne Pan wie, zyski na myjniach bezdotykowych zależą przede wszystkim od lokalizacji, dlatego też CWI właśnie na ten aspekt inwestycji zwraca szczególną uwagę, uważnie je selekcjonując. Ponadto zysk na poziomie ponad 10 000 złotych w przypadku myjni trzystanowiskowej z pewnością dla wielu inwestorów jest wystarczający.
To ja też pozwolę sobie zauważyć, że porównywanie Polski do Europy Zach. może być mylące.
Przede wszystkim tam jest inna kultura mycia, a i same drogi są wielokrotnie czystsze niż polskie.
Z pewnością wiele osób, który były na "zachodzie" zauważyło, że praktycznie nie ma tam brudnych samochodów - niezależnie od pogody.
Po prostu samochody tam są myte "na bieżąco", a ponieważ drogi są czyste, to nie ma u nich obawy, że jak spadnie deszcz, to samochód będzie cały zakotłowany kurzem albo i nawet błotem.
U nas niestety będzie zakotłowany i to po sam dach po każdym deszczu, a nawet zwykłej mżawce. Dlatego każdy Polak, który racjonalnie podchodzi do swoich wydatków myje samochód od deszczu do deszczu - a raczej od "po_deszczu" do "po_deszczu".

Konsekwencja tego jest taka, że myjnie stoją puste kiedy dobra pogoda się utrzymuje, ze to zapełniają się zaraz po zakończeniu pogody deszczowej.
Dlatego duża ilość stanowisk pozwala przyjąć dużą ilość klientów w szczycie.
Bo mała liczba stanowisk nie oznacza wcale, że klienci dłużej poczekają w kolejce albo przyjadą "jutro", tylko, że pojadą gdzie indziej - tam gdzie jest mniejsza kolejka.
Np. tam gdzie jest myjnia 6-stanowiskowa.

Dlatego uważam, że w Polsce budowa mniej niż 6-stanowisk to jest strata czasu, pieniędzy i potencjału działki - chyba, że to są jakieś inne okoliczności - np. myjnia jest tylko uzupełnieniem jakiegoś innego interesu (np. stacji benzynowej, itp.).
Albo nie ma żadnej konkurencji, co jest już trudne w tych czasach. :)
CWI pisze:Jeśli chodzi o koszty, jakie wymienia Pan w kontekście budowy myjni, w przypadku myjni trzystanowiskowej zamykają się one w granicach 500 000, przy czym chodzi tutaj o całkowite koszty.
Każda działka jest inna i każda inwestycja jest inna. Koszty dodatkowe (poza ceną urządzeń) są zależne od tego ile robót budowlanych trzeba wykonać.
Jeśli komuś się wydaje, że przygotowanie terenu, dróg dojazdowych, placu, płyty podgrzewanej, wiaty, itd., to jest jakiś margines w porównaniu do ceny urządzeń, to jest w dużym błędzie.
500.000 za myjnię trzystanowiskową? Może i tak, ale chyba już na dobrze przygotowanej działce, w którą nie trzeba inwestować.
CWI pisze:Głównymi zaletami dla inwestora ze współpracy z firmą CWI są kompleksowość jej usług i sztab zatrudnionych w niej ludzi, którzy dbają o to, by wszelkie koszty związane z inwestycją były jak najmniejsze, a czas prac był maksymalnie skrócony. Dlatego też opłaca się współpraca z firmą zewnętrzną, która szybko tworzy myjnię „pod klucz”, niemal bez aktywnego udziału inwestora.
Oczywiście jak najbardziej uważam, że za know-how warto płacić.
Problem polega na tym, że jestem bliski pewności, że Wy tego know-how nie macie...
Albo inaczej - po prostu za ten Wasz wątły know-how przyjdzie inwestorowi tyle zapłacić, że nie da mu to żadnej przewagi nad inwestycją na własną rękę, nawet jeśli popełniłby wszystkie możliwe błędy i wygenerował wszelkie niepotrzebne koszty.

W uproszczeniu - nie sądzę, żeby korzystanie z Waszych usług dawało przewagę nad prowadzeniem tego typu inwestycji samemu - od A do Z.
A jeszcze jak do tego wziąć ryzyko powierzania Wam pieniędzy, to już w ogóle szkoda nawet gadać...
CWI pisze:Jeśli chodzi natomiast o liczbę pracowników – obecność pracownika na myjni przez 24 h nie jest konieczna na nowoczesnych myjniach bezdotykowych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą, na której znajdzie Pan dokładne dane dotyczące zatrudnienia pracowników oraz automatycznych systemów, które via Internet informują o awariach na myjni. Również przez Internet możliwe jest zmienianie ustawień na myjni. Zapraszamy więc do dokładnego zapoznania się z ofertą CWI i specyfikacją techniczną urządzeń stosowanych na myjniach budowanych przez CWI.
Oczywiście, że obecność pracownika 24h nie jest teoretycznie konieczna. Ona jest konieczna tylko od czasu do czasu. Problem polega na tym, że nie da się ustalić kiedy akurat jest ona konieczna. A konieczna jest ze względów organizacyjnych, porządkowych i bezpieczeństwa.
Na luksus niezatrudniania pracowników na myjni mogą sobie pozwolić właściciele myjni, którzy obok prowadzą inny biznes, mieszkają, etc. - wtedy można sobie pozwolić na nadzór ad hoc - czy to samemu czy to przez innych pracowników.

Jeśli to ma być biznes na odległość, to niestety... Mogę wymienić wiele przykładów sytuacji, gdzie konieczność obecności pracownika jest niezbędna.
CWI pisze:Jeśli natomiast chodzi o obiecywane zyski, w żadnym z materiałów dotyczących CWI nie padają kwoty rzędu 100 000 złotych. Według wyliczeń specjalistów CWI, przy myjni sześciostanowiskowej maksymalne zyski mogą wynieść ok. 50 000 zł w miesiącu.
Mogę prosić o informację kto to są owi specjaliści?
Naprawdę fajnie by było, gdyby choć raz padł z Waszej strony jakiś konkret, który można łatwo zweryfikować.
Więc kto jest tym specjalistą?
"Doradca finansowy to człowiek, który obraca twoimi pieniędzmi do momentu, w którym się skończą."

OFERTY LEASINGU NA FORUM:
Wyszukiwarka Leasingu | Najprostszy sposób pozyskania ofert leasingu od wielu firm (bez pośredników)

Awatar użytkownika
przemas

Re: Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Post autor: przemas »

Witajcie.Byłem ostatnio na targach Stacja Paliw. Firmę Carwash Investment pogoniło już kilku producentów urządzeń i mają złą opinię w śród branży.A co do wyliczeń ,które przedstawiał wam Inwestor to są mocno przesadzone.Ja przygotowałem plac pod 5 stanowisk za 80 tys złotych a myjnia od zananej firmy Karcher po ostrych negocjacjach będzie kosztowała ok 600 tys netto oczywiście
Moj znajomy ma myjkę w małym mieście Giżycko na mazurach ( może znacie) i jest bardzo zadowolony.
Największa zmora to pozwolenia środowiskowe ,budowlane itp.
Ach a co do awaryjności nie jest taka straszna jak tu wyczytałem.
Ja podchodzę optymistycznie do tego biznesu robie w połowie z własnych środków a w połowie z kredytu
stawiam na dzierżawiomym placu umowa na 12 lat pisana u notariusza
Powodzzenia

Awatar użytkownika
12345

Re: Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Post autor: 12345 »

i gdzie te myjnie co miały od grudnia 2009 stanąć na Śląsku? buuaaaaahhhaaahhh :lol:

Awatar użytkownika
mario

Re: Carwash Investment (myjnie bezdotykowe) - hit czy raczej kit

Post autor: mario »

witam ! staram sie o dotadje z uni na rozpoczecie dzialalnosci .zastanawialem sie nad myjnia :D przewiduje ok 50.000 tys i beda to moje jedyne pieniadze ! czy warto sprubowac ?

Awatar użytkownika
nostradamus ad.2010

Re: Leasing myjni bezdotykowej

Post autor: nostradamus ad.2010 »

Z Rawicz dla naiwnych pisze:Witam wszystkich naiwniaków !Przypadkowo zainteresowałem się firmą carwash inwestmen ponieważ jestem mieszkańcem Rawicza i zauważyłem nowy szyld na myjni koło której mieszkam i która powstała u nas jakieś cztery lata temu .Firma carwash nie wybudowała tej myjni tylko ją odkupiła i przereklamowała na swój styl .Otóż jak widzę co piszą o sobie to bzdura kompletna ! nie mają żadnego doświadczenia w stawianiu takich myjni .Pozwoliłem sobie na małe dochodzenie ponieważ mam rodzinę w Koninie i okazuje się że tam również nie wystawili myjni tylko przejeli po innym właścicielu i przeprowadzili remont na swój styl .To w woli ścisłości dla ludzi którzy zapewne powierzyli by im oszczędności swojego życia . Pozdrawiam! Czytelnik.
za chwile tam nie będzie z kim rozmawiać. Juz tam siedzi prokuratura. knf wszczeła dochodzenie

http://franchising.pl/artykul/5415/gdzi ... a-w-snach/


Zablokowany